شهيد و الامقام احمد خداكرم پور فرزند علي به سال 1336 در روستاي گسوئيه از توابع پاريز (سيرجان) به دنيا آمد.او كه در خانواده اي زحمت كش و متدين بزرگ شده بود پس از استخدام در مجتمع مس سرچشمه (1358) براي دفاع از ارزشهاي انقلاب اسلامي و مرز و بوم كشور در تاريخ نهم آبان ماه 1362 پس از شركت در عمليات مختلف، در منطقه مريوان شربت گواراي شهادت را نوشيد و به ديدار معبود شتافت. از وي كه در واحد انتظامات مجتمع مس سرچشمه بكار اشتغال داشت، دو فرزند به نامهاي فاطمه و محمدرضا به يادگار مانده است .

وصيت نامه شهيد احمد خداكرم پور

با عرض سلام خدمت مهدي صاحب الزمان ياور رزمندگان در جبهه هاي حق عليه باطل و با سلام خدمت شهدا كه با خون خود وجب به وجب خاك ايران را بيمه كردند و با سلام خدمت تمامي رزمندگان .

با طلب بخشش از خانواده خود از اينكه من بدون اطلاع دادن به شما به جبهه رفتم چون در جبهه ها احتباج به نيرو بود به كمك برادران رزمنده خود شتافتم اميدوارم و اگر شهيد شدم مرا ببخشيد و اميدوارم كه شهادت من شما را تحت تثير قرار ندهد.

و اما پيام من به ملت شهادت ايران : اي خواهران و برادران سنگرهاي خود را كه همان مسجدها مي باشند . رها نكنيد زيرا اين مساجد بودند كه پيامبران و امامان فعاليتهاي خود را از آنجا آغاز كردند دوم اينكه امام را تنها نگذاريد و سوم، در هر جا كه هستيد با منافقان و ضد انقلابان مبارزه كنيد.