کد خبر: 1304/ ١٦:٠١ - شنبه ١٨ دی ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1304
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد
سرمایه‌گذاری 2500 میلیارد تومانی شرکت مس در شهربابک
 
در حال حاضر، شرکت مس برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای مس در شهربابک، بالغ بر 2500 میلیارد تومان در زمینه‌های توسعه ذوب، پالایشگاه و کارخانه اسید هزینه و سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش مس پرس، دکتر رضا رحمانی قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیأت‌مدیره شرکت مس با بیان این‌که شهربابک باید از ظرفیت اقتصادی مس و فیروزه این شهرستان استفاده کند، گفت: یکی از راه‌های توسعه‌ شهربابک، پرداختن به فعالیت‌های پس از تولید مس است که این مهم می‌تواند با ایجاد شهرک‌های تخصصی مس و فیروزه تحقق یابد.
رییس هیأت‌مدیره شرکت مس در ادامه با بیان این‌که اصلی‌ترین سیاست دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمایت از تولید ملی است، گفت: تولید ملی، شاه‌بیت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که بارها مورد تأکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.

وی افزود: دولت این سیاست را از اول سال 95 در قالب برنامه‌های متعدد پیگیری کرده است و در وزارت صنعت، معدن و تجارت، تحقق این سیاست با روحیه جهادی در حال پیگیری است.
رحمانی با تأکید بر این‌که اقتصاد مقاومتی یک ضرورت و اولویت است، گفت: حل مشکلات کشور در گرو توجه به تولید ملی است و در این راستا امسال دولت 121 پروژه اقتصاد مقاومتی در سراسر کشور دارد که هفت مورد آن در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره این هفت پروژه گفت: طرح رونق تولید، تکمیل زنجیره تولید مس و فولاد، ارتقای توانمندی صادرات، افتتاح 5400 واحد بالای 60درصد پیشرفت تا پایان سال، افتتاح 33 طرح ملی که سه مورد از آن مربوط به استان کرمان است، مدیریت واردات و مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان، هفت پروژه اصلی این وزارت‌خانه در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی است.
رحمانی با تأکید بر این‌که همه این اقدامات در راستای توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال 95 است که فرمودند دولت باید برای رونق صنایع کوچک و متوسط فکری بکند، گفت: در همین زمینه، دولت از ابتدای سال تاکنون به 20هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ به‌منظور رونق تولید، تسهیلات داده است.
وی تصریح کرد: انتظار ما این است درنتیجه افتتاح واحدهای تولیدی تا پایان سال، 90هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته