کد خبر: 1166/ ١٤:٤٣ - دوشنبه ١٣ دی ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1166
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
آینده روشن فلز سرخ در هند
 
با توجه به رشد سریع اقتصادی هند و پیش‌‌بینی رشد حدود 7درصدی برای این کشور ازسوی کمیسیون اجتماعی- اقتصادی سازمان ملل آینده‌ روشنی برای مصرف مس در چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا پیش‌‌بینی می‌شود.

به گزارش مس پرس، در سال‌های آینده صنایع مصرف‌کننده اصلی مس ازجمله ساختمان، بیشترین سهم مصرف را در هند خواهد داشت و تجهیزات صنعتی، بخش انرژی، تجهیزات جنگی و راه‌آهن، رتبه‌های بعدی مصرف مس را در این کشور خواهند داشت. همچنین، دولت هند در نظر دارد برای ایجاد تعادل در بازار مس برنامه‌هایی را جهت اکتشاف و توسعه منابع این کشور انجام دهد.

براساس این گزارش، پیش‌بینی کارشناسان از افزایش مصرف مس در هند به این دلیل است که در سال‌های اخیر، دولت هند سیاست‌گذاری‌هایی را برای بهبود زیرساخت‌ها و عملی ساختن تغییرات مثبت سیاسی و اقتصادی در هند ازجمله ثبات سیاسی، کاهش بوروکراسی، سرمایه‌گذاری دولتی و مصرف داخلی در پیش گرفته است. دولت هند معتقد است این سیاست‌ها منجر به پویایی بیشتر بازار و رشد اقتصادی این کشور در آینده نزدیک می‌شود.
در این راستا، دولت اقدام به تشویق سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در صنایع و هموار کردن مسیر صادرات کرده است. همچنین، اصلاحات مالیاتی ازجمله اجرای سیاست‌های مالیاتی پایدار در بنگاه‌های مالی و بخش خدمات، امکان سهولت شروع کسب‌وکار، پایین آوردن نرخ بهره و توسعه صادرات، از دیگر اقدامات دولت هند برای تحقق رشد اقتصادی است.
در مجموع، همه این اقدامات کارشناسان اقتصادی را به این موضوع خوش‌بین کرده است که با افزایش رشد اقتصادی هند در سال‌های آینده، مس به عنوان تعیین‌کننده سلامت اقتصاد یک کشور، مصرف بیشتری خواهد داشت.
شایان ذکر است، براساس تحقیق صورت‌گرفته ازسوی کمیسیون اجتماعی- اقتصادی سازمان ملل در حوزه آسیا- اقیانوسیه، پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی هند در سال آینده میلادی 7/6 درصد باشد. براساس این تحقیق، علت اصلی این روند صعودی در رشد اقتصادی هند به بازگشت ضرباهنگ سرمایه‌گذاری و تقویت بخش‌های تولیدی در زیر سایه اصلاحات ساختاری این کشور بازمی‌گردد.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته