کد خبر: 1446/ ١٤:٠٦ - دوشنبه ١٣ دی ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1446
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد:
ضرورت ایجاد شهرک صنعتی تخصصی مس و سنگ در آذربایجان‌ شرقی
 
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ایجاد شهرک صنعتی تخصصی مس و سنگ در استان آذربایجان‌ شرقی، گفت: شهرک‌های صنعتی تخصصی، آینده درخشانی دارند و باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشیم.

به گزارش مس پرس به نقل از آناج،‌ رضا رحمانی در نشستی با رئیس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، اظهار داشت: تخصصی کردن شهرک‌های صنعتی، یک استراتژی موفق و صحیح و آینده‌نگرانه محسوب می‌شود؛ چراکه آینده از آنِ این نوع شهرک‌های صنعتی است.
وی افزود: آذربایجان شرقی، ظرفیت خوبی برای توسعه صنعتی داشته، ولی باید در مکان‌یابی و احداث شهرک‌های صنعتی طوری عمل شود که هر شهرک به شهرهای اطراف نیز خدمات رسانده و مردم شهرهای اطراف نیز از آن بهره‌مند شوند.
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ایجاد شهرک صنعتی تخصصی مس و سنگ در این استان، عنوان کرد: باید تلاش کنید تا از مجموعه معافیت‌ها، تسهیلات و بخشودگی‌های قانونی، بسته سرمایه‌گذاری مناسبی را به سرمایه‌گذاران معرفی کنید تا بتوانید شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی را رونق دهید.
رحمانی با اشاره به وجود شهرک صنعتی بعثت در آذربایجان‌شرقی، افزود: بعثت با نگرش آینده‌نگرانه و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های منطقه برای تبدیل‌شدن به بند خشکی، پیگیری و احداث ‌شده است؛ از این رو نباید نگاه صرفاً صنعتی به آن داشت؛ بعثت باید به دلیل قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک به پایگاهی برای صادرات تبدیل شود.
وی افزود: این شهرک صنعتی با مزایای بی‌نظیر، قابلیت تبدیل کردن منطقه به قطب صادرات و اقتصاد کشور را داراست.
رحمانی ادامه داد: خط لوله گاز، خط برق، راه‌آهن و اتوبان از داخل این شهرک عبور می‌کند که این موضوع  به کاهش هزینه‌های ایجاد زیرساخت این شهرک صنعتی، کمک شایانی می‌کند.
وی ابراز کرد: هم‌جواری با منطقه ویژه اقتصادی، نزدیکی به فرودگاه، دسترسی به بازارهای منطقه‌ای و نزدیکی به منطقه آزاد، از دیگر ویژگی‌هایی است که این شهرک را از سایر شهرک‌های صنعتی متمایز کرده و می‌تواند قابلیت مهمی برای سرمایه‌گذاران به شمار رود.
رحمانی بر ضرورت افزایش کار و تلاش در حوزه صنعتی این استان تأکید کرد و افزود: انجام کارهای ماندگار در صنعت استان، از ملزومات ارتقای رتبه صنعتی آن است و در این راه، همه بخش‌ها باید همدل و همراه باشند.
قائم‌مقام وزیر صنعت گفت: ارائه مشوق‌های سرمایه‌گذاری و برخورد صحیح با سرمایه‌گذاران، ضرورتی است که باید همه کارکنان زیرمجموعه وزارت صمت بر رعایت آن همت بگمارند.
در آغاز این دیدار، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی، گزارش‌های جداگانه‌ای از اقدامات و عملکرد مجموعه‌های تحت مدیریت‌شان ارائه کردند.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته