کد خبر: 1264/ ١٤:٤٣ - شنبه ١١ دی ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1264
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
در یازده‌ماهه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال؛
واردات مس اژدهای زرد، 4 درصد رشد داشته است
 
کل واردات مس و محصولات ساخته‌شده مسی چین در طول یازده ماه نخست سال جاری 4/46 میلیون تن بوده است که یک رشد 4/3 درصدی را در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش مس پرس به نقل از متال بولتن، همچنین این کشور 1/76 میلیون تن کانه و کنسانتره مس در ماه نوامبر وارد کرده است، در حالی که این رقم در اکتبر سال جاری 1/36 میلیون تن گزارش شده بود. به‌این‌ترتیب، کل واردات کانه و کنسانتره مس چین در یازده‌ماهه ابتدایی سال جاری به 15/35 میلیون تن رسید که یک افزایش 30/5 درصدی را در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
براساس این گزارش، طبق داده‌های اولیه منتشرشده توسط سازمان گمرک چین، واردات مس کارنشده و محصولات ساخته‌شده مسی این کشور در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر بهبود یافته است. در ماه نوامبر، واردات مس و تولیدات ساخته‌شده مسی چین در سطح 380هزار تن قرار گرفت که افزایش 31 درصدی را در مقایسه با میزان مشاهده‌شده در ماه اکتبر که 290 هزار تن بود، نشان می‌دهد؛ اما در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته یعنی 460 هزار تن، 17 درصد کاهش یافته است.
واردات پایین محصولات مذکور در ماه اکتبر، ناشی از تعداد کمتر روزهای کاری در این ماه به دلیل تعطیلات ملی چین و همچنین عدم امکان آربیتراژ در اواخر ماه سپتامبر و در اکثر روزهای اکتبر است. تحلیل‌گران بر این باورند، سطح بالایی از نقل و انتقالات مس از انبارهای بورس فلزات لندن به چین، دلیل اصلی بهبود واردات در ماه نوامبر است. از ابتدای اکتبر تا اواخر ماه نوامبر، ذخایر مس در انبارهای LME نزدیک به 56 درصد کاهش یافته است. بخش بزرگی از این ذخایر، به کشور چین منتقل شده است.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته