کد خبر: 1158/ ٠٨:٥٤ - سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1158
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
وقفه‌های تولید از افزایش قیمت مس حمایت خواهد کرد
 
بانک سرمایه‌گذاری بارکلیز در گزارشی اعلام کرد که وقفه‌های اخیر مشاهده‌شده در عرضه جهانی مس، از رشد قیمت این فلز صنعتی حمایت خواهد کرد.

به گزارش مس ‌پرس به نقل از متال بولتن، مؤسسه مالی بارکلیز در گزارشی اعلام کرده است که از ابتدای سال جاری تاکنون به دلیل وقفه‌های تولیدی، حدوداً 415هزار تن مس از بازار کاسته شده است و بیشترین بخش آن نیز در ماه‌های اخیر رخ داده است که این موضوع باعث حمایت‌ از قیمت‌ها خواهد شد.
براساس این گزارش، این وقفه‌ها گاه به دلیل اعتصابات کارگری و گاه به خاطر مشکلات طبیعی در معادن بوده است.

برای مثال، معدن لاس برانسز متعلق به کمپانی آنگلو امریکن و معدن کنستانسیا متعلق به کمپانی هادبی مینرالز نیز به دلیل اعتصابات کارگری با مشکلاتی همراه شدند و بخشی از تولید خود را از دست دادند. در ادامه تنش‌های ایجادشده در مذاکرات کمپانی‌های پیمانکاری، توقف تولید در معدن لاس برانسز در کشور شیلی در روز هفدهم نوامبر آغاز شد. اعتصاب‌کنندگان کنترل عملیات‌های این معدن را به دست آوردند. زمانی که افراد محلی ساکن در مجاورت معدن کنستانسیا در کشور پرو به دلیل نقض توافق‌های اجتماعی دست به اعتصاب زدند، این معدن تعلیقی سه‌روزه در عملیات‌های خود را تجربه کرد.
همچنین، در هفدهم نوامبر سال جاری ریزش خاک کوه معدن سیرت در ترکیه به دلیل بارش‌های سنگین، به مرگ حداقل پنج کارگر این معدن منجر شد. این اتفاق، عملیات‌ها در معدن مذکور را متوقف ساخت. طبق برآوردهای تحلیل‌گران، زیانی به‌اندازه دوماه کاهش تولید در سال 2016 پیش‌بینی شد که بالغ بر 3هزار تن مس محتواست.
در این میان، معدن بیشه (Bisha) متعلق به کمپانی نوسن (Nevsun) نیز به دلیل مشکلات متالورژی با توقف تولید در سه‌ماهه سوم سال مواجه شد. البته کمپانی نوسن به دنبال برطرف کردن این مسأله است. تحلیل‌گران حدوداً 23هزار و 533 تن کاهش تولید را در این معدن برآورد کرده‌اند. به‌علاوه، کل تولید شیلی در سال جاری کاهش یافته است؛ به‌طوری‌که از ابتدای سال جاری تاکنون تولید این کشور 4/7درصد افت پیدا کرد و از 4/808/000تن محقق شده در سال گذشته به 4/581/000تن رسید.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته