کد خبر: 211/ ١٥:٢٩ - يکشنبه ٣٠ تير ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 211
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
نماینده مشهد و کلات در بازدید از غرفه شرکت مس در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل:
ایجاد حس منافع مشترک بین سازندگان و شرکت‌های بزرگ منجر به رونق تولید می‌شود
 
سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در بازدید از غرفه شرکت مس درباره نقش مجلس در ایجاد فرصت‌های ساخت داخل گفت: مجلس شورای اسلامی با تدوین قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب‌وکار گام مهمی در حمایت از بومی‌سازی در کشور برداشته است.

به گزارش نیسیکو ، قاضی‌زاده هاشمی با بیان این‌که در حوزه قوانین رونق تولید قوانین مترقی داریم گفت: موضوعی که در این حوزه محدودیت ایجاد می‌کند ناظر بر بازار و مصرف و عوامل مداخله‌گر است. برای نمونه در بازار خودرو یا صنایع ستاد تنظیم بازار یا برخی نهادهای دیگر در این شرایط مداخله می‌کنند و با دادن مجوز واردات قوانین تجارت بازار آزاد را برهم می‌زنند.

وی با بیان  این‌که رفع این مسائل درون دولتی است و عموماً مجلس به طور مشخص نمی‌تواند در این حوزه‌ها ورود کند گفت: بخش‌‌نامه‌های متعدد وزارت صمت و بانک برکزی و نهادهای عوامل محدود کننده رونق تولید هستند.
قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: برای رفع این مشکل و با توجه به این‌که در حوزه قانون‌گذاری قوانین خوبی تدوین شده است به نظر می‌رسد باید یک ستاد فرماندهی اقتصادی عملیاتی ایجاد شود  تا هماهنگی‌های درون نهادی افزایش یابد و با رویکرد اجرایی حمایت از بومی‌سازی و سازندگان داخلی بیشتر شود.
وی با اشاره به این‌که شرکت‌های بزرگ برای حمایت از صنایع و سازندگان و حذف واسطه‌های باید به سراغ تامین‌کننده‌های اصلی برود گفت: این کاری است که بر خلاف سال‌های گذشته هم‌اکنون در شرکت مس محقق شده است و این شرکت به سراغ سازندگان و تامین کنندگان اصلی رفته است و قطعا با یان رویکرد اعتماد و انگیزه سازندگان برای بومی‌سازی قطعات بیشتر خواهد شد.
وی تاکید کرد: در این حالت منافع مشترک بین شرکت و تامین‌کننده اصلی منجر به ایجاد منافع بیشتر برای شرکت‌‌های بزرگ می‌شود.
گفتنی است در جریان این بازدید، سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در غرفه شرکت مس حضور داشتند و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردهای شرکت مس در حوزه بومی‌سازی قرار گرفتند.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته