کد خبر: 623/ ١٤:٠٩ - دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 623
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
بی‌اچ‌پی خبر داد
افزایش درآمد از مس درشش‌ماهه اول 2018
 
کمپانی بی‌اچ‌پی در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که درآمد حاصل از عملیات‌های مس در نیمه اول سال مالی 2018 به6/38‌میلیارد دلار رسید که نسبت به درآمد 4/21میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل، 51/6درصد رشد داشته است.

به گزارش مس پرس،‌ قیمت مس در ماه دسامبر رشد چشمگیری را تجربه کرد که عمدتاً به دلیل بهبود مصرف جهانی و تقویت رشد اقتصادی در چین بوده است. همچنین کمپانی بی‌اچ‌پی در گزارش خود تأکید کرده ‌است «با توجه به ممنوعیت واردات قراضه مس با عیار پایین به کشور چین و همچنین احتمال وقوع وقفه‌های تولیدی در آمریکای جنوبی به علت سر رسید تعداد زیادی از مذاکرات کارگری در آینده نزدیک، دیدگاه‌های سرمایه‌گذاران نسبت به بازار مس بهبود یافته است.» در‌همین‌حال، درآمد قبل از کسر بهره، مالیات و استهلاک در تمام عملیات‌های این کمپانی در سال مالی 2018 حدود 53درصد افزایش یافت و به 11/2میلیارد دلار رسید که این رشد عمدتاً به دلیل افزایش قیمت کالاهای اساسی و عملکرد قدرتمند عملیات‌های معدنی بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت سه‌ماهه مس در بورس فلزات لندن در سال 2017 بیش از 30‌درصد افزایش یافت و در پایان سال گذشته به 7 هزار و 251دلار برای هر تن رسید، در‌حالی‌که قیمت در ابتدای سال، 5هزار 541دلار در هر تن ثبت شده بود. همچنین خالص جریان نقدی عملیاتی در این کمپانی طی شش‌ماهه منتهی به پایان دسامبر 2017 برابر 7/3میلیارد دلار گزارش شد که نشان‌دهنده قیمت‌های بالاتر کالاهای اساسی و عملکرد مطلوب عملیات معدنی بوده است. «اندرو مکینزی»، مدیر اجرایی کمپانی بی‌اچ‌پی در همین زمینه گفت: «از این جریان نقدی استفاده شده است تا بدهی‌های بیشتری بازپرداخت شود و سود سهام افزایش یابد. همچنین این کمپانی نسبت به آینده مس دیدگاه مثبتی دارد و انتظار دارد طی چند سال آینده بازار جهانی مس نهایتاَ به تعادل رسیده و نسبت به شوک‌های عرضه به‌ویژه در بخش کنسانتره آسیب‌پذیر باشد.»

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته