کد خبر: 993/ ١١:٠٤ - دوشنبه ١٥ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 993
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
بازدید مدیران ششمین تولیدکننده مس جهان از شرکت مس
مدیر اجرایی KGHM: به همکاری با شرکت بزرگی چون مس مشتاقیم
 
مدیران شرکت لهستانی KGHM، ششمین تولیدکننده بزرگ مس در جهان، با حضور در شرکت ملی صنایع مس ایران، با مدیرعامل این شرکت در زمینه همکاری‌های مشترک به گفت‌وگو نشستند. آن‌ها برای بررسی زمینه‌های همکاری فردا از سرچشمه و شهربابک بازدید می‌کنند.

مهندس «احمد مرادعلیزاده»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، معاون منابع انسانی شرکت، معاون توسعه و اکتشافات، مدیرعامل شرکت مس آذربایجان، مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت، مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه و... در این دیدار شرکت داشتند. در این دیدار همچنین «آدام بروژک» (Adam Brożek)، مدیر اجرایی توسعه بین‌المللی شرکت KGHM به نمایندگی از مدیرعامل KGHM و مدیرانی از شرکت معدنی ZANAM، شرکت BIPROMET و شرکت PeBeKa، زیرمجموعه‌های KGHM حضور داشتند. 

مرادعلیزاده در این دیدار گفت: «شرکت KGHM ازجمله شرکت‌های اروپایی است که هم ما چندین‌بار از توانمندی‌هایشان بازدید داشته‌ایم و هم آن‌ها چندبار به ایران سفر کرده‌اند تا در زمینه همکاری با شرکت مس مذاکره کنند، اما تاکنون امکان چنین همکاری‌ای فراهم نشده است. با این‌حال با توجه به ایجاد زمینه‌های همکاری جدید، امیدواریم چنین همکاری‌ای شکل بگیرد.» به گفته مدیرعامل شرکت مس، در زمینه اکتشاف، تولید کود شیمیایی، تولید کنسانتره از سرباره کوره فلش، بازیافت باطله معدن، معادن زیرزمینی، تولید مفتول و... امکان همکاری‌های مشترک به‌صورت جوینت‌ونچر یا فاینانس وجود دارد. 

مدیر اجرایی توسعه بین‌المللی شرکت KGHM نیز در حاشیه این دیدار به «عصرمس آنلاین» گفت: «ما خیلی خوشحالیم که مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران میزبان ما در تهران بودند و از این بابت از آن‌ها متشکریم. این سومین‌بار است که ما برای مذاکره با شرکت مس در ایران حضور پیدا کرده‌ایم.» او ادامه داد: «در جریان ملاقات با مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران متوجه شدیم زمینه‌های جدیدی برای همکاری در ایران وجود دارد چون در دیدارهای قبلی تنها درباره همکاری در حوزه اکتشاف مذاکره کرده بودیم. این اتفاق خیلی‌خوبی است و در حال حاضر ما می‌دانیم که در زمینه‌های مختلفی ازجمله ذوب، ایجاد کارخانه‌های کود شیمیایی و... امکان همکاری با شرکت ملی صنایع مس ایران وجود دارد. اگرچه نیاز است که مذاکرات ادامه پیدا کند تا درباره نحوه همکاری، تأمین مالی پروژه‌ها و... به نتیجه‌گیری برسیم، با این‌حال به همکاری با شرکت ملی صنایع مس ایران و امکانات و فرصت‌های این شرکت برای همکاری بسیار امیدواریم.»

بروژک همچنین گفت: «شرکت ملی صنایع مس ایران یک شرکت بسیار بزرگ است. با توجه به شناختی که در تجربه‌های قبلی از این شرکت داشته‌ایم، می‌دانیم که ظرفیت‌های زیادی دارد. شرکت KGHM نیز شرکتی بزرگ در عرصه بین‌المللی است و از نظر اندازه، نیروی انسانی، امکانات و... به شرکت مس شبیه است. از همین‌رو از نظر ما امکان همکاری بین این دو شرکت وجود دارد و ما برای چنین همکاری‌ای مشتاقیم. ممکن است در گام اول این همکاری‌ها حتی کوچک باشد، اما امیدواریم با شناخت بیشتر این همکاری‌ها افزایش پیدا کند.» 

مدیران KGHM و زیرمجموعه‌های آن، فردا، دوشنبه، برای آشنایی و بررسی زمینه‌های همکاری با شرکت مس، از مس منطقه کرمان (سرچشمه و شهربابک) بازدید می‌کنند.

 

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته