کد خبر: 1512/ ٠٨:٤٧ - دوشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1512
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
نگاهی تازه، راهی تازه
مجله «عصر مس» منتشر شد
 
نخستین شماره از دورۀ تازۀ مجلۀ «عصر مس» منتشر شد.

به گزارش مس پرس، این نشریه که عنوانِ «رسانۀ مکتوبِ صنعت مس ایران» را بر خود دارد، شمارۀ 70 پی‌درپیِ «عصر مس» به‌شمار می‌رود و به تاریخ فروردین‌ماه نودوشش، در 136 صفحه منتشر شده است.
در طرح روی جلد این شماره، به افتتاح معدن و کارخانۀ مس «چهل‌کوره» که اسفندماه سال گذشته در زاهدان انجام شد، اشاره شده و این تیتر دیده می‌شود: «چهل‌کوره؛ روشنی در سایۀ تدبیر».
در کنار پرونده‌ای که در فصل اول نشریه به پروژۀ یادشده اختصاص یافته، این شمارۀ «عصر مس» در فصل دوم، پرونده‌ای ویژه با عنوان «آب و مس» دارد که در آن، در قالب یادداشت و گزارش و گفت‌وگو، به رویکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزۀ مدیریت منابع آبی پرداخته شده است.
همچنین، در بخشی دیگر از فصل دوم این نشریه، موضوع «اقتصاد مقاومتی» محور قرار گرفته و نگاه شرکت مس به این موضوع، تبیین شده است. «حرکت روی نوار بومی‌سازی» تیتر گفت‌وگویی است که در این بخش دیده می‌شود.
«در بابِ اهمیت مدیریت دانش» و گفت‌وگویی مفصل با معاون منابع انسانی شرکت ملی مس با تیترِ «برای تحقق تعالی نیروی انسانی»، از مطالب فصل سوم و «اشاراتی در بابِ همسایگیِ مس و دانشگاه» و گفت‌وگوهایی در زمینه‌های علمی و پژوهشی و گزارشی دربارۀ «استانداردسازی فرآیندهای کارخانۀ تغلیظ سرچشمه »، از مطالب فصل چهارم این نشریه است.
در فصل پنجم «عصر مس» که فضایی تاریخی دارد، مطالبی با عنوان «روایتی کوتاه از یک دیدارِ تاریخی»، «بازخوانی خاطراتِ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از صنعت مس»، «نگاهی به تحولات مدیریتی شرکت مس از آغاز تا امروز» و... دیده می‌شود.
همچنین، «این خانه، شیشه‌ای است» و «و دیگر این‌که...»، عنوان فصل‌های ششم و هفتم این شمارۀ مجلۀ «عصر مس» است.
در بخشی از سرمقالۀ این نشریه به قلم مدیرمسئول آمده است: «آنچه امروز در دست شماست، دورۀ تازۀ «عصرِ مس» است که با نگاهی تازه و برای پیمودن راهی تازه، انتشار یافته است. از دلایل وقفۀ حدوداً یک‌ساله در انتشار این نشریه که بگذریم، اما باید برای این آغازِ دوباره، دلایلِ روشنی داشت؛ یعنی پاسخی برای همان پرسش‌های قدیمی: «این کار چه ضرورتی دارد؟ قرار است به چه نیازی پاسخ بدهد؟» و پرسشی دیگر: در روزگار گسترش رسانه‌های غیرمکتوب و فراگیر شدنِ فضای مجازی و پایگاه‌های اینترنتی و... چرا باید به انتشار نشریه‌ای کاغذی تن داد؟ آن‌هم کاغذی که با بریدن درختان به‌دست می‌آید!؟»
در ادامۀ این یادداشت می‌خوانیم: «این رسانۀ مکتوب، در کنار رسانه‌های غیرمکتوب، فصل مشترک بزرگی به عظمتِ «صنعتِ مس» را به تماشا نشسته است؛ صنعتی که با کارنامۀ پربارش، آن‌قدر کلمه برای نوشتن دارد که نتوان این فرصتِ کاغذی را برای مستندسازی، از آن دریغ کرد. این کارنامه، پُر از کلیدواژه‌هایی است که باید درباره‌شان گفت و شنید و نوشت و خواند.»
گفتنی است؛ «شرکت ملی صنایع مس ایران» صاحب‌امتیاز، «مرتضی دلاوری پاریزی» مدیرمسئول و «مجتبی احمدی» سردبیرِ «عصر مس»، رسانۀ مکتوبِ صنعت مس ایران هستند.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته