کد خبر: 184/ ١٣:٤٥ - دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 184
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
مجتمع مس شهربابک, اخبار مجتمع
مجری طرح‌های عمرانی مجتمع مس شهربابك عنوان كرد:
1200ميليارد ريال پرو‍ژه عمرانی در قالب مسئوليت‌های اجتماعی اجرايی شده است
 
مجتمع مس شهربابك همواره خود را ملزم به اختصاص بخشی از درآمد خود به فعاليت‌های عمرانی و، فرهنگی، هنری و اجتماعی در قالب مسئوليت‌های اجتماعی می‌داند كه انجام اين فعاليت‌ها توسعه، عمران و آباداني شهرستان را درپی دارد. به گزارش روابط عمومي مجتمع مس شهربابك واحد طرح‌های عمرانی مجتمع مس به همين منظور از سال 90 راه‌اندازی و تاكنون 1200ميليارد ريال اعتبار صرف امور عمرانی از جمله فعاليت‌های راهسازی كرده است. به منظور آشنايی بيشتر همشهريان با خدمات انجام شده در اين بخش، گفتگويی داشته‌ايم با مهندس محمدحسين مرادی مجری طرح‌های عمرانی مجتمع مس شهربابك كه خلاصه‌ای از آن در ذيل از نظرتان می‌گذرد.

جناب آقاي مرادی، دليل تشكيل واحد طرح‌های عمرانی در مجتمع مس شهربابك چه بوده است؟
علت اصلی اين‌كه واحد طرح‌های عمرانی در مجتمع مس شهربابك راه اندازی شد اين است كه واحد سازمانی مستقلی وجود و حضور داشته باشد كه بتواند بعضی پروژه‌های مجتمع مس شهربابك به غير از طرح‌های توسعه و عمدتاً خارج از سايت‌های ذوب خاتون آباد و مس ميدوك هستند را پيگيری واجرايی كند. همچنين انجام پروژه‌هايی كه  هدف آنها تامين زير ساختهای عمرانی می‌باشد، از ديگر علت هايی است كه اين واحد در مجتمع مس شهربابك راه اندازی شده است.
فلسفه وجودی واحد طرحیهای عمرانی در هر سازمان از جمله شركت مس چه می‌باشد؟
ما مسلمان هستيم و با توجه به باورها و اعتقادات دينی و اسلامي، خود را ملزم به انجام فرامين قرآنی می‌دانيم. در حقيقت فلسفه‌ی وجودی واحد طرحهای عمرانی ريشه‌ی دينی و اسلامی دارد، به طوری‌كه خداوند در آيهْ 61 سورهْ هود می‌فرمايد:( هو انشاكم من الارض و استعمركم فيها ) آن خدايی كه شما را از زمين ايجاد و انشاء كرد  از شما خواسته كه در آن به آبادانی و عمرانی بپردازيد و آيات فراوان ديگه و يا اين‌كه در آيهْ 27 سوره فاطر به اين نكته‌ها تاًكيد دارد كه به ساختن راه‌ها بپردازيد چرا كه راه‌ها بايد متعدد و متنوع باشند تا امكان گذر و حمل و نقل بيشتر از اين فراهم  آيد. لذا طرح‌های عمرانی شركت مس، بنا به پيروی از دستورات قرآن و نيز توجه به اصول مهمی از جمله ارتقاء ايمنی و آرامش و آسايش جامعه اجرايی می‌شوند.
جناب اقای مرادی لطفا در خصوص چگونگی ارتقاء اين آرامش و آسايش جامعه كمی بيشتر توضيح دهيد.
ارتقاء ايمنی و ارتقاء آرامش و آسايش برای تمامی كاركنان و خانواده‌های آنها و نيز سطوح ديگر جامعه از اهدافی است كه سرلوحه‌ی تمامی امور ماست. در اين راستا، واحد طرح‌های عمرانی مجتمع  با بررسی و شناسايی نيازها، جهت نيل به اين اهداف، در قالب مسئوليتهای اجتماعی شركت مس، پروژه‌هايی با محوريت "تامين زير ساختهاي عمرانی" را تعريف و اجرا مي‌كند  كه اين روند به دو صورت انجام می‌شود؛ مسئولان بالاتر  و يا يك يا چند امور از مجتمع، بنا به نياز، درخواست انجام فعاليت و پروژه‌ای را به طرح‌های عمرانی ارسال می‌كنند و يا اين‌كه خود واحد، طرح‌های عمرانی تعريف و اجرای پروژه‌ای را به‌منظور تامين نياز تشخيص می‌دهد.
در هر دو صورت، بررسی‌های اوليه، شناسايی شاخص‌های رفع نياز و برآورد تقريبی كل انجام گرديده، با مسئولان بالاتر هماهنگ شده، در صورت تاييد ايشان، در فرم پيش بينی بودجه (ساليانه ) منظور می‌گردد و نهايتاً پس از موافقت ستاد در تهران و اعلام ايشان، نقشه و برآورد دقيق تهيه و اسناد مناقصه  آماده و به امور قراردادها ارسال و ايشان پس از انجام تشريفات مناقصه، پيمانكار را معرفي و عمليات پروژه شروع می‌شود. در اين راستا، پيگيری، هماهنگی،  نظارت و ...  به عهده طرح‌های عمرانی می‌باشد.
جناب آقای مهندس مرادی، واحد طرح‌های عمرانی از ابتدای راه اندازی چه اقداماتی انجام داده است؟
تمامی پروژه‌های انجام شده از ابتدای سال 90 تا كنون كه شامل پروژه‌های پايان يافته و در دست اقدام می‌باشد بدين شرح است:
احداث باند دوم محور شهربابك–سرچشمه كه  پيمانكار شركت پ- بل می‌باشد،
بهسازی باند قديم سرچشمه - شهربابك از محل تقاطع ميمند تا آرامستان شهربابك به طول 10 كيلومتر
تكميل زير سازی و آسفالت محور سرتخت – كمسفيد به جاده شهربابك –انار
زیرسازی و آسفالت محور تاسیسات آبرسانی میدوک ورفع نواقص ایمنی محور میدوک
آسفالت محور دسترسی به روستای گهرت و برفه ( از محل تقاطع جاده شهربابك - خاتون آباد تا بهشت زهراي گهرت ) به طول 2700 متر
آسفالت محوطه‌های اطراف بهشت زهرای شهربابك
زيرسازی و آسفالت محور ورودي ورزشگاه شهدای مس شهربابك
زيرسازي و آسفالت محور ورودي ملك آباد ( از محل تقاطع جاده شهربابك - سرچشمه تا ملك آباد ) به طول 1700 متر
بهسازي جاده ميدوك حد فاصل تقاطع شهربابك - انار تا  كارخانجات ميدوك به طول 25 كيلومتر
بهسازي و آسفالت جاده منتهي به ايستگاه راه آهن به طول 11 كيلومتر
زير سازي و آسفالت جاده روستايي گشنيزوئيه به طول 1000 متر
زير سازي و آسفالت جاده روستاي بنه‌يكه به طول 800 متر
 و مساعدت در امر احداث 30 واحد مسكوني در راستاي كمك به كميته امداد امام خميني ( ره ) شهربابك از مهم‌ترين اقداماتي است كه در اين زمينه صورت گرفته است كه اعتبار كلي انجام اين طرح‌ها بيش از 1200 ميليارد ريال بوده است.
انجام چه طرح‌هايي را براي آينده پيش بيني كرده‌ايد؟
يكي از طرح‌هاي مهمي كه پيش بيني شده است پروژه احداث باند دوم محورميدوك از محل تقاطع جاده شهربابك – انار تا سايت كارخانجات ميدوك است كه در حال مطالعات اوليه مي باشد و صورت موافقت مسئولان ارشد شركت مس، عمليات اجرايي آن از سال آينده شروع مي‌شود .
از فرصتي كه در اختيار ما قرارداديد متشكرم، اگر صحبت ديگري داريد بفرماييد.
انجام درست و با عشق و علاقه وظايف توسط هر فردي و در هر جايگاهي لازم و واجب است. مسئول بودن در برابر خدا و بندگان خدا، كسب رضايت خدا و بندگان خدا، وجدان و نيز شأن و حرمت مهندسي، بنده و امثال بنده را ترغيب و تشويق و اجبار مي‌كند كه بر اساس رسالت واگذار شده از سوي شركت مس و در محدودۀ اختيارات و چار چوب قوانين، براي استفاده حداكثري از امكانات‌ و ظر فيت‌هاي موجود، فرصت را مغتنم شمرده و با عشق و علاقه وافر و حتي فراتر از وظيفه، معناي واقعي" خدمت به خلق" را تحقق بخشيم .

 
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج